Kosova shënon fitore edhe kundër Luksemburgut

Shkurt 24, 2020
Kosova-01_274238

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitore si mysafire kundër Luksemburgut, me rezultat 84:80, në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatit botëror 2023.

Deri te kjo fitore e rëndësishme Dardanet erdhën pas një loje shumë të vështirë dhe me përkrahjen e madhe të bashkatdhetarëve tanë.

Për Kosovën kjo ishte fitorja e dytë në kuadër të Grupit B, pasi të enjten e mposhtën Islandën në kryeqytet. Tashmë Dardanët kanë bërë një hap të madh drejt kalimit në fazën tjetër, pasi tutje kalojnë dy ekipet e para në renditje.

Drilon Hajrizi me 25 pikë ishte shënuesi më i mirë te Kosova, ndërsa Erjon Kastrati kontribuoi me 19 pikë. Te Luksemburgu më efikasi ishte Clancy Rugg, i cili shënoi 30 pikë.


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: info@kosovain.eu


Për ne