Osmani: Urime Dita e Evropës nga populli më i izoluar në Evropë

May 9, 2020
Vjosa 01

Me rastin e Ditës se Europës, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka thënë se kjo ditë na e kujton se sa e rëndësishme dhe produktive është paqja mes popujve e shteteve dhe orientimi drejt një të ardhmeje të përbashkët evropiane.

Sipas saj, mbajtja e popullit më pro-evropian, popullit të Kosovës, të izoluar është në kundërshtim me po këto vlera.

“Çdo skenar i pranuar për ndryshim kufijsh të vendeve që aspirojnë integrimin në BE është poashtu në kundërshtim me këto vlera”, tha ajo.

Urime Dita e Evropës nga populli më i izoluar në EvropëSot në ditën e Evropës rikthejmë në kujtesë edhe një herë se sa…

Gepostet von Vjosa R. Osmani am Samstag, 9. Mai 2020


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: info@kosovain.eu


Për ne